A padló szigetelése ma már rendkívül fontos szerepet játszik az otthonunk megfelelő hőellenállásában. Ezen a mérsékelt éghajlaton a talaj és a belső terület között hatalmas hőmérsékleti különbségek lehetnek, éppen ezért kulcsfontosságú, hogy a szigetelését megfelelően és magas minőségű anyagokkal oldjuk meg.

Ez lehet tulajdonképpen bármi, azonban van egy megoldás, aminek mindennél több előnye van.

De vajon melyik ez és hogyan lehet igazán jól szigetelni a padlót? Ebben a cikkben minden fontos kérdésre választ adunk.

Az anyag kiválasztásának fontossága

Amennyiben a padló a talajra kerül, több dolgot is figyelembe kell venni. Ügyelni kell az alapul szolgáló talaj tömörítésére, de lényeges még a megfelelő hőszigetelő-anyag kiválasztása, illetve annak megfelelő kivitelezése. Hiába jó az anyag, ha rengeteg hőhíd keletkezik a helyére kerülése során. Érdemes tehát alaposan megfontolni, hogy milyen anyagot választunk, ezzel elkerülhetjük, hogy a későbbiekben problémák üssék fel a fejüket. A padló szigetelését nem egyszerű sem javítani, sem pedig cserélni, hiszen a fél házat szét kellene hozzá bontani.

Jó megoldás lehet a kőzetgyapot, ami minden vegyszernek ellenáll, semmivel nem lép reakcióba, de a purhab lesz az, ami szinte mindenki számára megoldást jelenthet a padló szigetelésének kérdésére. Ezzel ugyanis könnyen érhető el hézagmentes hőszigetelés, hiszen stabil, a súlya nem változik, a szerkezet nem terhelődik, az anyag nem megy össze még az évek alatt sem.

Mit kell tudni a padlószigetelés technológiai hátteréről?

A padlószigetelés főleg az újonnan épült ingatlanok esetében használatos, néhány esetben természetesen felújítás előtt állóknál is szóba jöhet. Korábban a padló utólagos hőszigetelését többségében lépésálló hungarocellel oldották meg, valamint alkalmaztak rajta vízszigetelést, amit bitumenes nehézlemezzel végeztek el. Ezeknél azonban van már egy sokkal modernebb és praktikusabb megoldás, mégpedig a zárt cellás szórt purhab, ami tényleg megéri a pénzét.

 

A helyszíni gyártásnak hála ugyanis olyan egybefüggő felületet hoz létre, amely miatt nem lesznek illesztési és toldási pontok, így valóban egy hőhídmentes felület lesz a végeredmény, ami ráadásul páratlan hőszigetelési képességekkel is bír. Az anyag vízzáró réteget képez, nem lesz szükség külön vízzárásra sem. A nagy sűrűségének köszönhetően pedig minden más alkalmazása nélkül helyezhető rá a szerelőbeton.

A purhab gyorsan kivitelezhető szigetelés, pára- és penészálló, víz- és hőszigetelő réteg egyben, emellett lépésálló és terhelhető. Azonnal használható válik, hiszen pillanatok alatt megszárad. Költséghatékony és hosszú távon is jó befektetés, hiszen a padlón távozik a felesleges hő nagyjából 10%-a.

Milyen egyedi tulajdonságokkal rendelkezik?

A purhabos rendszer használatával teljes mértékben kiküszöbölhető a klasszikus szigetelő anyagokkal való munkavégzés során esetlegesen jelentkező hiányosságok vagy tökéletlenségek. Emellett a zárt cellás purhab az épület teljes élettartama alatt képes megőrizni kiváló hőszigetelő tulajdonságait, a felvitelt követően önállóan és tökéletesen képes kitölteni az összes hézagot.

Ezekre egyetlen más hőszigetelő anyag sem képes, így megakadályozhatjuk a hőveszteség kialakulását, nem beszélve arról, hogy a hab nem engedi a levegő áramlását, nem hagyja mozogni a levegőt, megakadályozva ezzel a konvekciós körforgást.

A zárt cellás purhab az egész felületen varratmentes vízszigetelést biztosít az otthonunk számára. Sokrétűen felhasználható anyag, amely tökéletes tapadást eredményez, nem válik le a felületről, eközben megszünteti a páralecsapódásokat. Ellenáll a gombának, a penésznek, az egészségre ártalmatlan, mosható és tisztítható. 5 cm felett pedig párazáróvá válik, így érdemes vastagabb rétegben gondolkodni. Ahogy pedig már említettük, sokszor a szerkezet élettartamával megegyező ideig bírja, de minimum 15 évig nem kell vele foglalkozni.